YAZAR
Gudbergur Bergsson
DOSYA BOYUTU
1,20 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9786051863955

Bir Kuğu kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Kuğu kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Gudbergur Bergsson tarafından yazılmıştır.


Mucize ve macerayla dolu ruhun edebi yolculuğu."-The Independent- "Evren ona doğru süzülüyordu. Hava, onu kendi isteği dışında toprağa doğru bastırıyordu. Bitkin halde otların üstünde uzanırken, zihninde toprağın onu nasıl kucakladığını canlandırdı ve insanın her şeyi kendi isteğiyle yaptığını hissetti. Kendinizden daha iyi ve gerçek bir dostunuz yoktur." Hırsızlık yaptığı için cezalandırılarak ailesi tarafından başkentten bir balıkçı kasabasına gönderilen dokuz yaşındaki bir kızın öyküsüdür Kuğu. Yaz boyunca kalacağı kasabanın mesafeli insanları arasında hayallerine sığınan küçük kız, hiç hissetmediği duyguları keşfetmeye başlar. Çirkin ile güzelin, komedi ile dramın, huzur ile gerilimin iç içe olduğu bu dünyada kendini doğanın büyüsüne teslim eden kızın yolculuğunu okurken, özgürlüğün heyecan verici sesiyle buluşacaksınız. "Kuğu, alışılmışın dışında bir özgünlüğe ve farklılığa sahip bir roman."-NDR Radio- "Bu romanda, ergenlik çağındaki bir kızın varoluşla ilgili sıkıntılarını alışılmışın dışında bir ustalıkla anlatan önemli bir yazarı keşfedeceksiniz."-Milan Kundera- "Kuğu, derin bir iç dünyasına sahip küçük bir kızın öyküsünü anlatan, farklı kurgusuyla okurunu tatmin eden bir kitap."-Icelandic National Broadcasting Service- "Bergsson olağanüstü bir roman yaratmış."-Süddeutsche Zeitung-(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 207Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: Martı Yayınları 


Sessiz kuğu (Cygnus olor). Kuğu Kuğu, kurumlu ve güzel görünüşü, sudaki alımlı süzülüşü nedeniyle insanların izlemekten en çok hoşlandıkları su kuşlarından biridir.