Acı Gösteri

Remzi Karabulut, Acı Gösteri'de epeydir unutulmuş insan tipleriyle yeniden buluşturuyor okuru. Acı Gösteri'deki öykülerimin, ağacın kök salması gibi gürültü etmeden yaşama sızmasını dilerim."

Responsive image
YAZAR
Remzi Karabulut
DOSYA BOYUTU
10,91 MB
YAYIN TARIHI
2011
DIL
Türkçe
ISBN
9789755705477

Bir Acı Gösteri kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Acı Gösteri kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Remzi Karabulut tarafından yazılmıştır.


Remzi Karabulut, Acı Gösteri'de epeydir unutulmuş insan tipleriyle yeniden buluşturuyor okuru. Gizemli koleksiyonerden kasabanın delisine, vitrin mankeninden Yılancı Yunus'a tüm kasabanın içinde kendine yer bulduğu bir kitap Acı Gösteri. Gündelik sıkıntılardan bile mizah çıkaran Akdeniz insanının sahiciliğiyle, Güney'den bir tutam iyimserlik öyküsü..."Yazdıklarıma Anton Çehov'un ilgiyle bakmasını,Sait Faik'in içten gülümsemesini, Vüs'at O. Bener'in sonuna kadar okumasını, Ferit Edgü'nün gereksiz sözcük bulmamasını, Orhan Kemal'in şaşırmasını, Cemil Kavukçu'nun güvenmesini ve sevdiğim kadının 'Çok samimi olmuş' demesini isterim. Dahası, Nâzım Hikmet'in şiirsel bulmasını, Yaşar Kemal ile Salâh Birsel'in onda yeni bir sözcükle karşılaşmasını isterim. Acı Gösteri'deki öykülerimin, ağacın kök salmasıgibi gürültü etmeden yaşama sızmasını dilerim."REMZİ KARABULUT, 1963 yılında Sarıkamış'ta doğdu. Bir dönem soyut resimle ilgilendi ve etkisinde kaldığı metinlerin resimlerini yaptı. Yaptığı resimlerle ikisi kişisel, üç sergi açtı. Yazılarını Edebiyat 81, Çağdaş Türk dili, Yeni Düşün, Uç, Damar, Aratos, Kül Öykü, Notos gibi dergilerde yayınlayan Karabulut'un ilk kitabı Hep Doğruyu Söyleyen Yalanım Ben (Günce), 2002 yılında Kültür Bakanlığı yayınları arasından, ikinci kitabı Kadınlar Gülmemeli (Öykü) 2005 yılında Can Yayınları arasından çıktı. Remzi Karabulut, 1975 yılından bu yana Tarsus'ta yaşıyor.Sayfa Sayısı: 96Baskı Yılı: 2011Dili: TürkçeYayınevi: Sel Yayıncılık 


6.32 TL. Aci Gösteri deki öykülerimin, agacin kök salmasi gibi gürültü etmeden yasama sizmasini dilerim. REMZI KARABULUT, 9 yilinda Sarikamis ta dogdu.